Erkek Giyiminde Tarz Modeller

Erkek Tarz Giyim

Tarz giyinmek kişin giyiminin bir kalıbı bir duruşu, yönü olduğunu ifade etmede kullanılan bir kavramdır. Genellikle sadece göz alıcı giyinmekle bir tutulur bu kavram ama aslında kişinin giyiminde tutarlı bir ifadeye sahip olduğunu anlatır. Bu noktada erkek giyimde çok fazla tercih edilen, çok bilindik giyim tarzlarından bahsetmek gerek.

Erkek Giyim Tarzları

Günlük (Casual) Tarzı: Bu tarzın içinde kot ağırlıklı kişinin günlük yaşantısına ve rahatına yönelik hafif salaşa yönelik kıyafetler görmek mümkün. Spor ayakkabılar ve tişörtler e bu tarzın vazgeçilmez parçaları arasında yer alır.

Resmi/ İş (Business) Tarzı: Bu tarzın ana ögelerini takımlar, yelekler, ciddiyet ifade eden kumaşlar ve renkler oluşturur. İş hayatının ciddiyetinin giyime yansımış halidir. Plaza şıklığı da denilebilir.

Günlük iş ( Business Casual Style ) Tarzı: Günlük rahat şıklık ile Resmi şıklığın bir arada kullanıldığı ve ögelerin uyumla harmanlandığı son yıllarda yöneleni artan tarzdır.

Hareketli (Outdoor) Tarz: Kelime anlamı ‘dışarısı’ olarak geçen bu tarzda   yerinde duramayan doğa sporlarına yönelimle birlikte anılan bir tarzdır. Kıyafetlerde işlevsellik başlıca aranan özelliktir.

Spor- Sportluxe Tarzı:Spor ve lüks giyimden ayrılamayan erkeklerin tercihlerini yansıtır bu tarz.

Retro Tarz: Her dönem etkisini ve beğenisini devam ettiren zamana direnen ve modernliğini koruyan tarzdır. Klasik kesim yelekler, uzun, çok düğmeli, denizci yaka ceketler ve bazı şapka modelleri bu tarzın içinde anılabilir.

Cadde Tarzı (Street Style): Özgür giyinmeyi seven, sabit olan klişelerden sıkılan sokak modasıdır.

Basit (Basic Style): Az detay, çok sadelik ile şıklığı elde edebilen tarzdır. Düz kıyafetlerin getirdiği sadelik doğru kullanıldığı takdirde kullanıcılara göz yormayan bir şıklığı da getirir.

Erkek Kombin Önerileri

Basit tarzını korumak isteyen günümüz erkek giyiminde polo yaka düz tişörtlerin sadeliğini yazın ince keten kumaş pantolonlar ve spor ayakkabılar takip ederken soğuk havalarda balıkçı yakaların ve kadife fitilli pantolonların getirdiği sadelik ve Retro hava hem aranan sıcaklığı hem de sıcak bir şıklığı beraberinde getiriyor.

Klasik Tarz diye de anılan İş tarzının müdavimleri olan beyler son yıllarda mevsimlere göre renk yöneliminin büyük oranda kalkıp yerini çeşitli kumaş yapılarında doğru renk kullanımına bıraktığını bilmeliler.

Erkek giyimde son 50 yıldır hem sahada satışta hem üretimde oturmuş kadrosu ile varlığını sürdüren PİERRE CASSİ birbirinden farklı tarzlara sahip müşterilerine geniş ürün yelpazesi ile hizmet vermeye devam etmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir